1. juuli 2020

Laia-triibuline topp.


Ma pole vist ühegi kudumi puhul nii palju kahelnud, mõelnud, ümbermõelnud, harutanud, uuesti kudunud jne, kui selle topi puhul. Esialgu plaanisin pluusi tervenisti kududa mosaiik-tehnikas, nii nagu see lai triip. Paraku selgus õige pea, et nii jääb topp liiga soe ja raske ning lisaks on selline kude hirmus lõngaröövel, mistõttu oleks mul lõnga puudu jäänud. Seega otsustasin teha laiad triibud, millede vahel on kitsad mosaiik-tehnikas üleminekuread. 
Aga kas kõik triibud peaksid olema sama laiusega või võivad need olla erinevad, nii nagu parajasti lõngapütist tuleb (mul oli suur, 450 grammine värvi vahetav lõngapütt, vt siia)? 
No ja siis veel topi enda pikkus... Kas puusadeni või allapoole puusi? Proovisin nii ja naa, aga seekord tundus, et sellistele laiadele triipudele sobis kõige paremini tavapärasest pikem pikkus, mis mulle endale on pisut harjumatu (mis on imelik, sest mäletan selgesti, kuidas ma vanasti tahtsin just selliseid pikemaid pluuse ja kudumeid, aga vot ei tea, kas mood või pükste värvli kõrgus on siin teinud oma töö ning viimasel ajal olen eelistanud puusadeni või isegi lühemaid rõivaid). 
Lõpuks varrukad... kas neid on üldse vaja? Muidugi ma kudusin sinna korraks ka varrukad, aga need ei meeldinud mulle. Varrukad tegid topi kohmakamaks. Proovin ilma, seda enam, et varruka-avadesse jäävad mosaiik-tehnika servad on ilusad ja hoiavad korrektselt, st ei vaja mingit täiendavat viimistlust.


Pildid tegime jaanilaupäeval Raplamaal, Jalase loodusrajal.  
NB! Loodusraja laudtee on rekonstrueerimistööde tõttu 26.06-16.07 suletud.


Topp on kootud ülevalt alla ning veidike ka alt üles. Kudumist alustasin seekord hoopis rinna kohalt ehk laia mosaiik-tehnikas triibuga, liikudes ülevalt alla. Hiljem kudusin ülemise rohelise osa - see on kootud ringselt nii, et õlgadel on kahandused. 

Lõng: Stenli Tiramisu, (60% puuvilla, 30% meriinovilla, 10% akrüüli; 900m/450g), mida kulus pea-aegu terve pütt (no tegelikult jäi erinevaid värve järgi pea-aegu 100 grammi, seega kaalub topp u 350 grammi). 
Sellest lõngast kirjutasin pikemalt juba 2019. aastal (vt siia). 
Vardad olid numbriga 4 mm.


Külasta mind ka Instagrammis @annelikudugurmee

2 kommentaari:

  1. Ei ole midagi öelda, välja kukkus imeline :)

    VastaKustuta
  2. Anonüümne31/10/22 19:39

    ♥️♥️♥️

    VastaKustuta