4. detsember 2025

Must ja heegeldatud.

Juba suvel sai mul valmis üks heegeldatud pluus. Selle varrukad panin kokku värvilistest motiividest ning musta kehaosa heegeldasin võrgulisena. 

Ma ei tahtnud poolikuid motiive kasutada. Samas oli mul motiive ette valmistatud niivõrd palju, et neid jagus ka õlgadele. Seega pidin nuputama ja katsetama, et välja mõelda, kuidas varrukate motiivid ühendada kehaosaga nii, et õlad jääks ilusti istuma ja samal ajal oleksid kõik motiivid terved. 

Motiivid heegeldasin erinevatest pärllõngajääkidest. Kehaosas ja motiivide ühendamisel kasutasin Drops Safran lõnga (100% puuvillane; 50g/160m). Viimast kulus 8 tokki ehk ligi 400 grammi. Pluusike kaalub kokku veidi alla 500 grammi.

Heegelnõelad oli numbriga 2 ja 2,5 mm.

Pildid tegime USA linnakeses nimega Collierville. See on üle 50 tuhande elanikuga armas ja hoolitsetud väikelinn, kus elavad keskmisest jõukamad ja pigem haritud inimesed. Samal ajal on see üks maailma kallima kinnisvarahinnaga linn. Muide, väidetavalt on linnas 78 kirikut!

Collierville peatänava ääres väljakul asub populaarne roheline kellatorn - piirkonna sümbol (vaata pilti allpool). 2014.a nimetati see tänav "Ameerika kaunimaks peatänavaks". 
Meie reisi ajal, augustis oli seal üle 30 kraadi sooja. Nii et õues ei olnud selline pluus eriti vajalik. Siseruumid, eriti poed ja muuseumid, olid aga enamasti väga jahedad, nii et alati pidi kaasas olema mõni kampsik või dressipluus.
Raudteejaam on linnas olnud alates 19.sajandist, kuid tänasel päeval rongid siin enam ei peatu...
Meie sattusime Collierville pühapäeva pealelõunal. Linna keskväljakul oli väga vaikne, just nagu suvisel nädalavahetusel Viljandis. Kohtasime vaid üksikuid inimesi, paradoksina ka ühte kodutut.
Collierville asub Tennessee osariigis Memphise lähedal. Sealsamas läheduses asub ka laulja Elvis Presley elupaigana tuntud Graceland, kus me augustis veetsime 1,5 päeva, sest meie peres on üks Elvise-fänn. Augustis oli Gracelandis suured mälestuspidustused, sest jaanuaris möödus 90 aastat Elvise sünnist (siis oli Memphises ootamatu lumetorm), aga augustis oli tema surma-aastapäev. 

Kas teate, et Elvis oli spordientusiast. Ta mängis (Ameerika) jalgpalli, reketit, golfi ja piljardit ning tegeles karatega. Iga hobi ja tegevuse jaoks lasi ta enda koju või elukoha ligidusse ehitada sobiva objekti (toa, väljaku või hoone). Meeletut kulutamist oli Gracelandis näha: palju autosid, kaks lennukit, mitu telekat (70ndatel), uhked esinemiskostüümid...

                             
Aga varsti naudime lund!

Instagrammis @annelikudugurmee 

Facebookis @kudugurmee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar