25. märts 2022

Säravsinine tuunika.

See on vist kolmas kudum, mille puhul olen inspiratsiooni saanud oma garderoobist. Ja nagu eelmistel kordadel, nii ka seekord, olen teinud uue eseme kudumisel päris palju muudatusi, aga põhilõige või -idee on siiski vanalt esemelt.

Tänase kudumi tegin ühe halli Lindexi tuunika (või minikleidi) järgi. Selle ostsin juba mingi 18 aastat tagasi, kui ma ei osanud kudumi koosseisule erilist tähelepanu pöörata. No see ese osutus 100% sünteetikaks, mistõttu läks kleit kiiresti topiliseks ja ajas kergesti higistama. Ma käisin sellega esialgu siiski üsna palju ning hiljem jäi ta mu kappi seisma just selle mõttega, et kunagi selle järgi ise midagi kududa. Hea konstruktsioon ju!Lõngaga oli ka jant. Esialgu tahtsin selle kududa ühest villa- ja alpakasisaldusega lõngast. Olin juba ülemise osa kuni kaenlaalusteni valmis kudunud, kui sain selga proovides aru, et see lõng ei ole hea - torgib, on ebamugav ja lisaks tundus värv ka vale (midagi hallika virsiku kanti). Viskasin selle lõnga kõrvale, sest tean, et ebamugavat tuunikat ma selga ei pane.

Kaalusin ja silitasin kodus erinevaid lõngasid ning valisin välja ilusa sinise villa- ja puuvillasegu tviidlõnga. Mul on varuks sama lõnga erinevaid värve, kuid sinist oli kõige rohkem. Lootsin, et äkki olemasolevast kogusest jagub, aga mingi hetk sain aru, et tuleb teha kas väga lühike kleidike või lõnga juurde hankida. No poodides on see ilus sinine ammu läbi müüdud ja tootmisestki maha võetud. Nii et hakkasin juba mõtlema, et alumine 20 cm tuleb teha mõne teise värviga, aga siis võtsin appi vana hea näoraamatu (facebooki) ja sain vajalikud kaks lõngatokki: ühe Tartust ja teise Harjumaalt. Aitäh, Anne ja Krissu!

Võtsin vanalt kleidilt mõtte, et üleval kaeluses on ümmargune, peenikeste palmikutega passe, mis mingi hetk läheb üle raglaaniks. Kehaosasse ja varrukatesse kavandasin hulga erinevaid palmikuid ja parempidi-pahempidi koekirja, mida vanal esemel polnud. 


Külgedel on mõned kasvatused-kahandused ka.


Kitsaste varrukate kudumine on üsna tüütu tegemine. Valisin siia vahelduseks palmiku, mida ma vist polegi varem kudunud.


Lõng: Sublime Luxurious Tweed dk (60% villa, 40% puuvilla; 50g/135m), mida kulus 11 tokki. See on mõnus, nahasõbralik lõng. Ainus viga oli, et lõnga sees oli vääääga palju prahti -  nokkisin sealt välja hulgaliselt teravaid heinatükikesi.

Vardad olid numbriga 3,5 mm.

Natuke kardan, et äkki kudum venib liialt ja mitte pikkusesse (sest sellest poleks hullu), aga just istmiku ja küünarnukkide juurest. Aga eks me näe, sest teistest värvidest on mul plaan teha seeliku ja sviitri komplekt, aga kui ikka väga välja venib, siis pole ju seelikut mõtet tehagi...


Pildid tegime Kadrinas. Pildil on Kadri kleit.


Külasta mind ka Instagrammis @annelikudugurmee 

ja Facebookis @kudugurmee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar