21. detsember 2016

Klaaspurgist saab küünlahoidja.

Minu tänavused jõulukaunistused on helesinistes ja hõbedastes toonides, aga poes avastasin, et sobivaid küünlahoidjaid on üsna keeruline leida. Õnneks saab klaaspurgist väga lihtsate vahenditega teha ilusa küünlahoidja - just selliste toonidega nagu mul vaja. 

Seekord kaunistasin paar purki nii, et ei kasutanud liimipüstolit (ega isegi tavalist liimi mitte). Ka kahepoolset teipi ei viitsinud ma poodi otsima minna:). 


Vaja läheb: 
- 1 puhas purk (hästi sobib väike heeringapurk, aga mina leidsin keldrist paar erikujulist purki - üks oli nikerdustega meepurk ja teine vist punase kalamarja purk);
- valget lund ehk lume-spray;
- jupike ilusat pitsi või kardpaela (mina leidsin kohalikust poest hõbedase põimpitsi);
- jupike atlasspaela või atlaspaelast lipsuke;
- 2 pärlipeaga nööpnõela;
- vana ajaleht vms alus, mis võib mustaks saada;
- värvilisi graanuleid (kruusa või liiva) - mina leidsin sobivat värvi puru Hortesest, aga muidugi võib kasutada ka mõnd looduslikku mittesüttivat materjali. Oluline on, et küünal ei puutuks otseselt kokku klaaspurgi põhjaga. Eriti ohtlikud on metallvormis olevad teeküünlad või küünalde all olevad metalljubinad, mis lähevad väga kuumaks ja võivad klaasi purustada. Mul on niimoodi (suure plahvatusega) läinud katki paar poest ostetud klaasist küünlahoidjat...
- ja muidugi üks sobiva suuruga küünal.


Töö käik:
1. Pihusta lumi õhukese kihina purgi väliskülgedele. Tee seda ajalehe kohal! Ära pihusta liiga ligidalt, sest siis jääb lumekiht liiga paks ja see valgub purgilt maha.


2. Lase purgil kuivada - selleks võib kuluda vähemalt 1 tund.
3. Lõika pitspaelast nii pikk jupike, et see ulatuks purgisuu ümber + 1,5 cm varu. Kinnita pits purgisuu ümber ja kinnita nööpnõelaga.


4. Tee atlaspaelast lipsuke ja kinnita see teise nööpnõelaga pitspaela külge. 


5. Vajadusel pihusta purgile veel veidi lund.
6. Kalla värvilised graanulid klaaspurki nii, et neid saaks purgi põhja umbes 1 cm.
7. Aseta küünal graanulitele :)))Nüüd jääb üle vaid küünal põlema panna...Mulle meeldib, et kui järgmine aasta peaks tulema tuju näiteks punaste dekoratsioonide järgi, siis sellistel purkidel on lipsukesi ju imelihtne vahetada.

Kaunist jõuluaega teile!

9 kommentaari:

 1. Väga mõnus, lihtne ja ilus! HÄID JÕULE!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Ilusat talve ja häid jõule Sullegi!

   Kustuta
 2. Väga armas! Ilusaid jõule!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, Ülle! Sulle ka kauneid jõule!

   Kustuta
 3. Väga kaunid küünlahoidjad! Aitäh nippide eest. Väga sobiva ja lumeliku kihi purgipõhja ja küünla vahele saab ka meresoolast.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, Helen! Pean seda meresoola põhja kindlasti proovima...

   Kustuta
 4. Anonüümne30/12/16 11:37

  Väga lihtne, samas ilus ja efektne! :)

  VastaKustuta