8. veebruar 2015

Sätendav salamütsike, esimene versioon.

Et Isetegija-foorumi salamütsikese juhend ilusti kirja saaks, kudusin mustri kolm korda läbi. Selle esimese, naturaalvalge mütsi puhul ühtegi tingmärki veel kirja ei saanud, aga mütsi üldmulje, lõngakulu ja silmuste arv sai just siis paika.

Hiljem tegin väikesi muudatusi vaid kahanduses - sellel mütsil ei ole lõpetus nii järsk kui hilisematel. Ahjaa, ja nupud on siin ka väiksemad - mitte läbikootud nupud vaid lihtsamad (nagu selles videos).


Kudusin nii, et kaks lõnga jooksid vardal korraga:
Drops Lima (65% villa, 35% alpakat; 50g/92m), mida kulus veidi üle kahe toki (65 grammi).
Novita Rose Mohair LUX (64% akrüüli, 34% mohääri, 2% sätendavat polüesterniiti; 50g/166m), mida kulus veidi alla ühe toki. 

Selle sätendava lõnga ostsin juba mitme aasta eest Karnaluksist. Ei osanud aga nende kahe tokiga midagi mõistlikku peale hakata. Nüüd vaatan, et mõne teise (naturaalsema) lõngaga kokku kududes on tulemus päris hea - annab moodsat sätendust ning veidike karvasust. 

Vardad nr 4. 
Kudusin hästi tihedalt, et tuleks ikka soe müts.

Minu koostatud juhendi leiad Isetegija kooskudumise-foorumist.Mütsi nimi on "Aprill", sest palmikute vahel olevad vikliread meenutavad mulle kevadisi lillepeenraid, olgu need siis lumikellukesed, krookused või tulbid...1 kommentaar:

  1. Olen tihti pead murdnud, kuidas palmikuliste mütside "laepealsed" välja näevad. Siit näen, et väga ilusad! :)

    VastaKustuta