4. aprill 2014

Lihula lilltikandist inspireeritud.

Ma vahest tikin ka. Tikkimise puhul meeldivad mulle omamoodi väljakutsed - nimelt eksperimenteerin erinevate materjalidega. Muidugi on tavaline, ühtlane ja sile villane või linane kangas kõige parem alusmaterjal, kuid viimasel ajal proovin hoopis tikkida õrnale mohäärile või hõredale suuresilmuselisele kudumile. 

Allolev on mohäärkampsun, mille kaunistasin Lihula lilltikandiga vaipadelt tuletatud motiividega. Täpset kavandit seekord ei teinud - sai nii nagu nõelast tuli.
Tikkimiseks kasutasin jämedat, nr 8/2 villast lõnga.Kuigi vahvaid neolõngasid mul ei olnud, oli roosinuppe ikkagi mõnus tikkida. Kolm nuppu pundis - nii on Lihula vaipadel kombeks.Varrukaotsad, kaelaaugu ja allääre heegeldasin üle kolmevärviliste sakkidega. Korra mõtlesin neile hoopis tuniisipitsi teha, nii nagu Lihula vaipadel sageli ääres on, aga selline heegeldis oleks liiga laiaks läinud.
Nädalavahetusel käisime Haapsalus. Sel ajal kui mina Pitsikeskuse toredat seltskonda nautisin, käis ülejaanud pere veekeskuses ujumas. Hiljem sõitsime Nõvale. 

Oh, mulle meeldib seal - nii mõnus, soe ja vaikne!!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar