10. mai 2013

Muhu elektrisinised labakindad.

Üsna originaalilähedased. 


Labakud kudusin Vabaõhumuuseumis (ERVM E219:5) asuvate kinnaste järgi. Värv, põhiosa muster ja silmuste arv laiuses vastavad originaalile. Muutsin vaid kindaotsa mustrit - sinna lisasin ühe rombimustri-korra, kuna muidu oleksid kindad mulle lühikeseks jäänud.


Vabaõhumuuseumi andmetel on originaalkindad kootud 1915.aastal. Kuid elektrisiniseid kindaid on Muhus kootud mitmeid. Raamatus "Meite Muhu mustrid" on neid toodud kolm.

Minu kindamuster peaks olema ka raamatus "Eesti kindakirjad", aga koolitöö raames käisime oma kindamustreid ikka ise muuseumis üles kirjutamas.Lõngaks on nr 8/2 lambavillased. 

Erkroosa lõnga ostsin kunagi muhulastelt.
Sinise ja heleroosa värvisin Vello Laumetsa lõngavärvidega: elektrisinisega (huvitav, kuidas nad vanasti sellist sinist said?), roosa aga hästi lahja värvilahusega.
Vardad nr 1,5.
Silmuseid vardal: soonikus 20, labaosas 24.

Muhu saarel käisime aprilli lõpus. Kahjuks jõudsime Muhu muuseumi juurde alles õhtul, kui see juba kinni oli pandud. Kuigi päike paistis, oli jalutamiseks ilm liialt külm ja tuuline ning seetõttu saime Koguva küla talude vahel vaid napi ringi teha.

Lumi oli alles taandunud ja samblavaip täies hiilguses näha - seda nii kiviaial, puudel kui ka katustel. Mulle meeldib!Fotod tegi mu kallis kaasa.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar