10. oktoober 2012

Lukuga kampsun ja müts.

Lapsele. Rasvakriidivärvides...

Selle kampsuniga seoses oleks nii palju kirjutada. Näiteks sellest, et selliste suurte ruutude kudumiseks pidi varraste vahel olema korraga 9 lõngakera. Värvide ühenduskohtades tuli lõngu pidevalt omavahel põimida ning need sassiläinud kerad rändasid minu ja kudumiga suvisel autoreisil kaasas. Ja kogu kudumise aja põdesin ma luku pärast, sest varem ei ole ma lukuga kampsunit teinud.
Või kirjutaks teile lõngast või ideest või piltidest. Aga parem ei hakkagi pikalt lobisema, eks...


Selle pastelsetes toonides poolpuuvillase lõnga soetasin Karnaluksist juba siis, kui kindlat ideed veel polnudki. Teadsin vaid, et sellest lõngast peab saama tütrele kampsun. Siis aga sattusin Franklini (The Panopticon) blogisse, kus nägin ilusat ruudulist beebijakki. Sellest mõttest ajendatuna "aretasingi" oma tütrele sobiva pika kampsiku.

Täpselt õiget tooni rohelise luku ostsin kohalikust lõngapoest. Kuid eriti rahule jäin ma puuvillase mustrilise paelaga, mille leidsin Käsitööjaamast. No vot, miskipärast olin ma ette kujutanud, et luku taha tuleb panna just värviline pael...
Lõng: Washed Haze ARAN, Patons (50% puuvill, 50% akrüül; 50g = u. 92 m). Hästi mõnus pehme ja parajalt jäme lõng. Kõlab nagu reklaam, aga kui tahta pastelsetes toonides lõnga, siis see on just sobiv.
Lõngakulu mütsil ja kampsunil kokku oli alla 400 grammi (tumepunast 4x50, roosat 3x50, rohelist 1x50 grammi).
Vardad nr 4.
Kampsunile luku panemine oli tegelikult lihtne. Mina masinat ei kasutanud. Mõned mõtted...
1. Kontrolli juba poes, et lukk korralikult töötaks.
2. Pese lukk (pesumasinas) läbi ja kuivata korralikult.
3. Kui lukk on puine, siis hõõru teda veidi pehmemaks - võta ühe käega luku 
ühest otsast ja teisega teisest otsast ja hõõru nt vastu vastupidavat eset. Vana meetod - seebiga hõõrumine - on ka hea.
4. Luku paigaldamiseks kinnita nööpnõeltega kampsuni külge kõigepealt luku algus ja lõpp, seejärel keskkoht. NB! Seejuures ära venita kampsunit.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar