28. august 2012

Säravvalge koos pronksi, pähkli ja piimakohviga.

Selle kudumi valmimisel oli mitmeid põhjuseid. Esimene ja kõige olulisem oli kindlasti Heli (Villatee) poolt kevadel kootud fantastiline topp, mis painas mu mõtteid pea terve suve. 

Lisaks on mu põhjatus lõngakastis lõngasid, mida sugulased on mulle toonud, kuid igaüht on parajasti nii vähe, et ühtegi suuremat eset nendest teha ei saa. Osasid neist siis üritasin siin omavahel kombineerida. 

Ja veel on mul varuks mõned tokid pronksikarva Capri puuvillast lõnga, mida Heligi oma topis kasutas. Sellest lõngast sai minu kudumi säravaim triip - kookosvalge kõrval tuleb see minu arvates eriti hästi esile.Kuna koon suhteliselt lõdvalt, võtsin kasutusse vardad nr 4,5.
Kehaosal oli vardal 85 silma ja varrukatele lisasin mõlemale poole 10.
Lõngakulu kokku - 205 grammi.
Valge lõng on tundmatu hõbedase lindiga sünteetika.
Pronksikarva pruun on Steinbach Capri, mida kulus 1 tokk (50 gr)
Pähklipruun on tundmatu ebaühtlase struktuurida pehme puuvillane. Seda kulus alla 50 grammi.
Helebeež on puuvillane lõng - kulu u 100 grammi.
Kantav nii vööga kui ilma...Kududes olin veidike hirmul ka... Esiti seepärast, et tundus, et topi allosa ei jää eriti hästi hoidma. Selle vältimiseks kudusin allosa esimesed paarkümmend rida tugevamalt (võinuks ka kasutada 1/4 võrra väiksemaid vardaid). Ja veel muretsen venimise pärast - kuigi topp ei ole raske ja siiani venimist märgata ei ole, siis edaspidise osas ma väga kindel ei ole. Aga eks tulevik näitab - saabki tuunika...


Aga beežiga on mul raskusi. Ikka tundub, et mistahes beežika eseme sisse on vaja veidike teist tooni lisada.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar