24. oktoober 2023

Püsti-triibuga kampsun.

Kas teist keegi on harutanud üles mõne kudumi ja sellest lõngast midagi uut teinud? Ei, ma ei mõtle siin seda, kui esimene kudum on ebaõnnestunud. Pigem nii, et kudumiga on kõik hästi ning oled seda esimest eset aastaid kandnud, aga siis tüdinud või on see väikeseks jäänud vms. 

Igatahes mul oli nii, et kunagi kudusin Noro Silk Gardenist (hirmkallis, aga vastupidav siidisegu lõng) pika kirju salli. Siin on see näha. Ma käisin selle lõbusa salliga päris mitu aastat, aga aja jooksul venis sall siiski kitsaks soolikaks. Ühe korra venitasin salli ka laiusesse, aga eks see selline ajutine lahendus oli. Seejärel seisis mu kaelasoojendaja mitu aastat sahtlis ning ootas häid ideid: imeliste värvide komboga kallist lõnga ei saanud ju nii kergelt ära visata.

Kuskilt tuli mõte kududa püstiste triipudega lühike, kuid avar kampsun. Kuna ainult Noro lõngast poleks piisanud (lõnga oli ju vaid 150 grammi), siis inventeerisin oma lõngavarusid. Leidsin sealt samavõrra head musta lõnga (see tundus ainuke värv, mis Noro kirju-mirjuga vaieldamatult kokku sobis). Paraku oli see lõng pisut liiga peenike, mistõttu lisasin talle kõrvale tervelt kaks "niiti": musta imepeenikese mohääri ja lilla ühekordse villase. Lilla lisasin põhjusel, et värviliste triipude ja musta kontrast ei jääks liiga tugev - lilla mahendab seda nii hästi.
Mäletan, et vanasti juhendati püstitriibulist kampsunit kuduma nii, et hakati ühest varrukaotsast peale, kooti ja kasvatati tasapisi kuni kehaosani, seejärel kooti keha ning lõpuks teine varrukas. Kõik tehti ühes tükis edasi-tagasi ning pärast õmmeldi kokku varrukaõmblused ja küljeõmblused. 

Kuna mina ei teadnud täpselt, kui palju mul lõngast jagub ja kui pikad varrukad ma kududa saan, siis eelkirjeldatud kudumismeetodiga ma riskida ei saanud. Alustasin hoopis keskelt ehk kehaosast ja varrukad kudusin hiljem ringselt külge.
Lõngad.
Kirju lõng: Silk Garden (nr 282), Noro (50g/100m; 45% siidi, 45% kid mohääri, 10% villa), mida kulus ligi 150 grammi.
Must lõng: HjerteGarn Alpaca Silk (50g/165m; 60% alpaka, 30% meriinovilla, 10% siidi), mida kulus umbes 75 grammi.
Must mohäärlõng: Kid Silk, Austermann (25g/225m; 75% mohääri, 25% siidi),  mida kulus alla 25 grammi.
Lilla ühekordne villane oli arvatavasti Aade lõng (100 % villa) ja seda kulus umbes 50 grammi.

Vardad: 3,5-4 mm

Instagrammis @annelikudugurmee 

Facebookis @kudugurmee

Värvilist sügist teile!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar