13. aprill 2016

3 lemmikut kudublogi (laiast maailmast).

Mu blogi sai vahepeal 5-aastaseks. See väike tähtpäev oli juba märtsikuus, aga mu pea oli siis nii muremõtteid täis, et märkamata see jäigi. 

Aeg, kõik see viis aastat, on läinud kuidagi kummaliselt - ühelt poolt nii märkamatult ja kiiresti, sest ikka tundub, et aega on vähe ning kõiki ideid ei jõua kuidagi teoks teha. Teisalt - VIIS AASTAT - see on ju nii lühike, olematu aeg... Paljud blogid on hoopis pikema ajalooga. Näiteks Isetegija-keskkonnas alustasid naised blogipidamist juba üle 10 aasta tagasi. Mulle endale tundub ka nagu ma oleksin blogi kirjutanud juba pool elu või vähemalt veerand sellest, seega ka umbes 10 aastat. 

Olen oma blogis (enda arvates) hoidnud suhteliselt tagasihoidlikku ja lihtsat joont. Jaa, piltidega ma üldjuhul kokku ei hoia :) ja tekste kirjutan täpselt niipalju kui parajasti mu sisemine vajadus käsib. Üsna sageli tuleb aga ette olukordi, kus ma mõne valmiskirjutatud (emotsionaalsema) lõigu siiski lõplikust postitusest välja jätan. 

Samas erinevate moevooludega ma kaasa pole läinud ja üleliia steriilseks ka pole läinud. Tasustatud reklaami ma ei ole siin (veel) kunagi teinud ja kõiksugu blingvad-plõksivad-häälitsevad lisavidinad on jäänud ka lisamata. Nojah, tänu sellele ma blogi kirjutamisega otseselt midagi ei teeni, kuid samas... mis te arvate, milline on kõige populaarsem (st enim klikitud) leht mu blogis? Siin see on. Jah, see on müügileht. 

Võib arvata, et sellel on mitu põhjust. Paljud uurivad sealt, mida ma üldse müün. Teisi huvitab hinnatase. Kolmandad satuvad sinna kogemata. Ja mingi väike hulk tahavad reaalselt midagi osta või tellida. 

Aga milline on olnud kõige vaadatum postitus? On tõesti üks, mida on vaadatud märgatavalt rohkem kui teisi. Aga ma veel ei ütle, milline...

Aga minnes selle teema juurde, millele viitab tänase postituse pealkiri, siis minule meeldivad blogid, kus
- on näha omaloomingut, loovust või mingit oma joont või stiili, mis mingitpidi haakub minuga või siis vastupidi, hoopis vastandub minuga, provotseerides mind.
- on ilusad, suured, kuid lihtsad fotod (no ausalt, ma ei suuda vaadata tikukarbisuuruseid fotosid, kus ilus kudum tausta sisse ära kaob).
- on näha inimest, kes on blogi taga. Siin ei mõtle ma fotot, vaid inimese mõtteid, olemust, elustiili, midaiganes, mis teda veidike avaks, et blogi ei oleks liiga anonüümne ega näiks liialt müügile keskendununa. 
- on rahulik taust. Olen tähele pannud, et mul on raske lugeda blogi, kus on väikesed fotod ja samal ajal sünge (tume) või väga värviline (lilleline, liikuv vms) taust. Kahjuks ma ei suuda sellisesse blogisse kauaks jääda. Küllap on see minu isiklik hetkeline probleem, sest mäletan, et kui ma ise blogimist alustasin, siis tundusid mulle just sellised mustataustalised blogid eriti ägedad... Ja mu Isetegija-blogis oli ka alguses ju taustaks merekivide-foto...
- kindlasti veel midagi sõnulseletamatut või midagi, mis mulle hetkel ei meenu (Mäletate, Harry Potteri järgi on "sõnulseletamatu" isik, kes töötab Võlukunsti Ministeeriumi Saladuste Osakonnas).

Siinkohal tahan välja tuua kolm inspireerivamat kudumisteemalist blogi, mis on mulle silma jäänud viimase aasta jooksul.

KnitGrandeur (Asta Skocir) - Pildiblogi, mis kajastab kudumite trende ja konstruktsioone (kasutades fotosid Kenzo, Gucci, Calvin Kleini, Chaneli jne ning erinevate moeajakirjade kogudest)Igal postitusel on mingi oma teema. Kuigi postitustel tekst praktiliselt puudub, on fotode ja kudumite stilistika väga kõnekas ja inspireeriv. Tume taust ei häiri, sest üldjuhul on fotod ilusad ja suured. Eriti meeldib mulle seos tänapäevaste trendide ja ajalooliste (nt retro-)kudumite vahel. Pea-aegu iga postitus tekitab huvitavaid mõtteid ja paneb oma piire otsimima. Juhendeid sealt ei leia, kuid fantaasia paneb tööle küll. Tahaksin kohe haarata vardad ja kududa midagi meeletut. 


Linda Marveng (Linda Marveng) - Romantiline, professionaalne, visuaalne - need on märksõnad, kui selle blogi peale mõtlen. Fotod on imekaunid ning panevad unistama. Need on just sellised, et tekib arusaam, kuidas kudumit reaalselt kanda, et see mõjuks kaunilt. Fotod "muudavad" disaineri kõige lihtsama kudumi ka pärliks. Siin on kudumid, mida kannaks iga õrn, aga samas asine, enesekindel ja maitseka naine. Blogi ise on lihtne, klassikaline: hele taust, suured fotod, kõik leiab seal, kust harjunud olen. Ka ajalugu on hea vaadata (miskipärast on paljudes blogides see klassifikatsioon külgribalt kustutatud). Oma tekstides on ta põhjalik, kirjeldades, kuidas kujunes kudumi disain või kuidas läks pildistamine. Alati on olemas viited lõngale (link lõngafirma lehele) ja kuhu-iganes-veel, kui keegi on aidanud tal mingit postitust teha jne. Loodetavasti on sama asjalikud ka tema juhendid, mida ta müüb Ravelry´s (ta teeb seal ka kooskudumisi).


Owlsisters Grasfleckenbylilalu (Isabell Kraemer) - Kudumid, eriti kampsunid, kardiganid, mille juhendeid müüb autor Ravelry´s. Mulle meeldib tema lihtne, klassikaline joon, mis aga ei ole kindlasti igav. Mängulisust on näha pea igas disainis. Eriti sümpaatne on triipudega mängimine. Aga mulle meeldib ka väike mustririda kuskil kampsuni allääres, kaeluse ümber või varrukaotsas. Üldjuhul minimalistlikud fotod on vahest ka väikese kiiksuga. Kahjuks kirjutab ta viimasel ajal harva, aga kui ma tahan kududa midagi triibulist, siis kiikan korraks ikka tema blogisse.


Ahh, mulle meeldis seda postitust kirjutada...

Millised blogid teile meeldivad? Mida mina oma blogis muutma peaks? Äkki teid häirib siin midagi...

9 kommentaari:

 1. Anonüümne13/4/16 15:21

  Mulle meeldib sinu blogi väga.Olen kindlasti läbi lugenud kõik postitused.Just see lihtsus blogi kujunduses kui ka sinu tööd mis on nii imeilusad.Jätkuvalt ikka nobedaid näppe ja lennukaid ideid soovides Astrid

  VastaKustuta
 2. Haa ... põnev! Minu üks lem.blogidest on http://loritimesfive.blogspot.com.ee/, kahjuks pole ta viimasel aastal enam postitanud ja postitab fotosid instagramis.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sinna blogisse pole ma kunagi sattunud. Vaatasin, et seal on väga ilusad pildid ja blogi ise on olemuselt õnneliku meeleoluga.

   Kustuta
 3. Anonüümne14/4/16 02:20

  Olen ka üks Sinu blogi paljudest austajatest - helged pildid, väga kaunid ja kvaliteetsed käsitööd, südamega kirjutatud lood, silmasõbralik kujundus - kõik see paneb järgmist postitust ootama.
  Aitäh!
  Inspiratsiooni edasisteks tegemisteks! :)

  Kriss

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Viimasel ajal on nii, et mõte ja käed käivad kiiremini, kui fotoaparaat. Aga ehk aja jooksul ikka jõuavad kõik tegemised ka blogisse.

   Kustuta
 4. No jäta ometi need valmiskirjutatud emotsionaalsed lõigud ka sisse!? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tead, alati pole seda julgust. Vahest leian, et avan end liiga palju. Teinekord jälle kardan, et äkki teen kellelegi haiget.

   Kustuta
 5. Mulle sinu blogi meeldib- siiralt ja ausalt. Palun emotsioone kirjutistesse sisse jätta nagu ka Sokike eespool kirjutas. Inspiratsiooni saab siit igatahes küllaga- ilusad pildid, selge jutt ja nõuandeid ka (kui lugeda oskad ;))
  Edu!

  VastaKustuta