4. juuli 2023

Päris hull kaltsuvaip

Möödunud tantsupeol esitasid väikesed võimlejad vahva kaltsuvaipadega tantsu, mis meenutas mulle, et minu paar aastat tagasi heegeldatud kaltsuvaip on küll fotodele jäädvustatud, aga blogisse pole ta ikka veel pääsenud. Nagu mõned varasemad, on ka see vaip heegeldatud vanadest T-särkidest lõigatud ribadest. Heegelnõela number oli 10 mm.

Tantsupeol kujundati kaltsuvaipadest sild... Sild, mis julgustab noori maailma avastama, aga niisamuti on see sild sidemeks kõige vana ja uue vahel, noorte ja vanaemade vahel. Armas!

Foto tegin ERR ülekandelt 

Foto autor: Rene Mitt. Allikas: https://2023.laulupidu.ee/

Kui varem arvasin, et kaltsuvaip on hea terrassivaip, siis tegelikkus on teine. Puuvillane tihe vaip kuivab väga kaua. Isegi kui vaip ei ole otsese vihma käes, muutub ta niiskemate ilmadega ikkagi märjaks ja raskeks ning kõik see ei mõju puidust terrassilauale hästi. Seega peaks sellise vaiba alati maast võtma, kui ilm läheb kehvemapoolsemaks. Natuke lihtsam on õhukese telgedel kootud vaibaga, aga vihmaga ei tasu ka seda terrassile jätta. 

Mis siis on lahendus? Mõni kiiresti kuivav sünteetiline vaip? Meil oli aastaid üks võrgule punutud sünteetiline vaip rõdul - see kuivas tõesti kiiresti ning jala all oli ka hea. Samas ebemed ja karvad jäid sinna kergesti pidama ning välja kloppida neid eriti ei õnnestunud. Ja no sünteetikat ma üldse ei poolda.

Instagrammis @annelikudugurmee 

Facebookis @kudugurmee

Meie perest lendab ka sel sügisel üks julge noor maailma avastama. Tuult talle tiibadesse!  

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar