11. aprill 2020

Kärbsed kleidil on teel.

Ma ostsin selle lõnga paar aastat tagasi ühe teise suure projekti jaoks (oletame, et see oli projekt X). Aga mõne aja pärast leidsin, et soetatud lõng ikkagi ei sobi selle X-i jaoks. Värvi ja kõik muu oleksid küll klappinud, aga X-i pidi saama hiljem pesumasinas pesta. No aga alpakalõnga pigem ei tohi pesta pesumasinas. Niisiis, nüüd tuli välja mõelda, mida teha nii suure koguse peenikese alpakalõngaga. 

Kärbsed olid mind juba ammu kummitanud. Isegi enne, kui ma hakkasin muhu sukkasid kuduma. Esiti oli plaan kärbsed kampsunisse panna, aga kuna nüüd oli mul see ports lõnga, siis võtsin aasta lõpus veidike aega just endale ning hakkasin kuduma tuunikat või kleiti. Jah, ega ma alguses teadnud, kui pikk see kudum tuleb. Otsustasin, et kasutan ühe partii täielikult ära (nimelt oli mul kaks erinevat lõngapartiid - üsna suure toonivahega) ja koon just nii pika, kui tuleb. Kuna lõng on peenike, siis polnud ju karta, et pikk kleit tuleks väga raske. Teine lõngapartii (150 grammi) jääb ootama uut head ideed.


Kudumist alustasin ülevalt soonikust. Sealt edasi ringselt kududes ja tasapisi kasvatades lähenesin kaenlaalusteni, kus eraldasin käed ja keha. Vahepeal muidugi joonistasin ja arvutasin, et kärbsed ikka ilusti rivvi ära mahuksid ning jalgupidi kokku jookseksid. Muuseas, ka muud mustrid leidsin ühelt muhu sukalt.

Kleidi seelikuosa on kergelt laienev ja täidetud viklitega. Kärbeste ja viklite vahele jääb väike sakiline pahem- ja parempidi koekirjas rida. Lõpetasin laia 1+1 soonikuga.Viimistlemisega venis kleidile juurde umbes 10 cm. Mõtlesin pikalt, kas teen selle ikkagi natuke lühemaks, aga siis otsustasin, et selline alpakavillane kleit on ju üsna soe ja seda saab päris hästi kanda ka mantli all, seega külmemal talvel (kui neid meile ikka tuleb) kulub pikk saabasteni ulatuv kleit just marjaks ära...
Lõngad:
Hallikas-sinine, kergelt lillaka varjundiga (nagu merekivikesed) lõng Drops Alpaca mix (toon 8120) oli 100% alpakavill (50g/167m), mida kulus 9 palli. 
Erkroosa oli samuti Drops Alpaca (toon 2921), mida kulus 1 pall.
Ka lillakaspunane (toon 3969) oli Drops Alpaca. Seda läks üsna vähe.
Must Drops Flora (toon 06) oli 65% vill ja 35% alpaka (50g/210m), mida kulus 1 pall.
Erkkollane oli HjerteGarn Alpaca (100% alpaka, 50g/400m), mille võtsin kahekordsena. Seda läks vähem kui pool tokki.

Paar meetrit smaragdrohelist alpakalõnga läks vaja silmamiseks.

Põhilõngale võtsin kõrvale imepeenikese peenvillase tumelilla poolilõnga. See annab väikese täiendava lillaka varjundi ja aitab kleidil vast paremini vormi hoida.

Kogu kleit kaalub 590 grammi.

Vardad olid numbriga 3 mm.


Külasta mind ka Instagrammis @annelikudugurmee

6 kommentaari:

 1. Väga armas kleit on. Võiks öelda isegi nunnu :)
  See 10 cm lisapikkust on minumeelest täitsa hea. See ilmselt astumise juures abiks, ei hakka mööda jalga ülespoole kerkima.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Väga hea mõte - võib tõesti nii olla, sest mul polnud kordagi probleemi, et kleit üles tõuseks või kuskile takerduks. Kuigi alpakakudumil on hea langevus nagunii.

   Kustuta
 2. Issanda püss, küll sina ikka oskad... No lihtsalt hüpersuper!

  VastaKustuta
 3. Väga ilus ja stiilne kleit.

  VastaKustuta