22. juuni 2016

Seelikusse kõrbetoone.

Tommy Hilfiger 2016 kevadkollektsioonis on vahvad mitmevärvilised heegeldatud seelikud-kleidid-päevitusriided - paljud on lihtsad, aga sellest hoolimata mõjusad triibikud, mille peale mu fantaasia kohe käivitus. Kuna mul oli vaja vahelduseks just midagi lihtsamat (loe: vähest mõttetööd vajavat) tegevust, siis otsustasin endalegi ühe seeliku heegeldada. Sobrasin veidike oma puuvillaste lõngadejääkide hunnikus ning valisin välja erinevad liivatoonid, sekka veidi roosat ja õige väheke helerohelist (nii kontrasti mõttes, et veidikene kiskuda konflikti nende muidu liiga harmooniliste kõrbetoonidega). Täpne kujundus ja värvide paigutus kujunes töö käigus vastavalt sellele, kuidas lõngajäägid otsa hakkasid saama. 


Heegelnõel oli numbriga 3.

Puuvillast lõnga kulus kokku 320 grammi.
Kasutasin peamiselt Camilla (Madame Tricote) ja Capri (Steinbach Wolle) lõnga jämedusega 50g/125m.

Minu ümbermõõdule (90 cm) tuleb alustuseks teha umbes 200 silmust, so ülevalt alla heegeldades. Allääres on 240 silmust (ühekordsete sammaste näol).


Nojah... Nagu näha, siis Tommy Hilfiger-stiilist siin palju järel pole :) 

9 kommentaari:

 1. Väga äge seelik! Ja saatus on tihti kõige parem värvide ja mustrite kombineerija - ehk siis kui palju parasjagu mingit lõnga on, nii lai triip tuleb. Mul idee küpseb siin kuidas oma jäägid kähku käiku lasta. Inspiratsioonilaengu sain igastahes kätte! Tänud!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, ma ikka ja alati imestan, et just piiratud ressurss on üks vahva väljakutse tekitaja ja motivaator ja uute võimaluste-lahenduste pakkuja.
   Jõudu tööle - ootan juba huviga tulemust :)

   Kustuta
 2. Anonüümne23/6/16 00:32

  Ma "passin"... loe: koon tellimussalli. Aga unistustes on kah üks lõngajäägiseelik.
  terv. Ruth (IT-s Kungla rahvas ;)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ega suved otsa saa... Ehk et järgmisel aastal on kindlasti täpselt sama tore seelikus ringi käia :)

   Kustuta
 3. Ülimõnus suveseelik! Ja tõesti, selles kollektsioonis oli nii palju lõbusat ja lihtsat, kasvõi need nostalgilised mütsilotud ja bikiinid:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Onju... selline pisut hipilik, aga samas ikkagi stiilne kollektsioon.
   Ja mul on juba järgmine töö nõelal.

   Kustuta
 4. Väga õnnestunud seelik! Tekkis tahtmine saada samasugune.

  VastaKustuta
 5. Värvilistes rõivastes on ikka sellist mängulisust, et rõõm vaadata ja kanda ju ka. Eriti meeldib mulle Sinu seelikus olev rohekas-sinine lainerida. On teine kohe veel rohkem vallatust lisav selles ilusas värvidemängus. :)

  VastaKustuta
 6. Ääretult lihtne, samas huvitav. Imetlen su kannatust monotoonset heegelmustrit teha.

  VastaKustuta