3. september 2015

Sohiseelik.

Sohiseelik on väikese tüdruku pikk ja romantiline uuskasutus-seelik, mis on tehtud kellegi suvetopist või -tuunikast (no need õlapaeltega puuvillased jupatsid, mis vaevu allapoole tagumikku ulatuvad - ma ei mäleta, et oleksin näinud kedagi selliseid kandmas, aga teise-ringi-poodides neid müügil on ja küllap siis kuskil, nt Norras-Rootsis neid ka kantakse...) vms kergest ja piisavalt avarast riide-esemest, mille oluline komponent on allääres olev satsiriba. Satsiriba annab sohiseelikule astumisruumi ja soodustab keerutamist. Satsitopi eeliseks on see, et ei pea alumise ääre (ja satside) viimistlemisega vaeva nägema.

Sohiseelik valmib imekiiresti - Humanast vms kauplusest ostetud topilt tuleb maha lõigata ülemine osa, selle asemele lisada värvel või kui potentsiaalse seeliku pikkus ja materjal kannatab, siis teha kummikanal samast topist. Nüüd ajada kanalisse sobiva pikkusega kumm ja ongi olemas! 

Annile olen viimase kolme aasta jooksul teinud kolm sellist seelikut (erinevat muidugi). Paar satsiga hilpu ootavad kapis, et minna ümbertegemisele siis, kui eelmised "hävivad".

Seekord oli tingimuseks, et "ei oleks roosa". Tore ju!

2 kommentaari:

  1. Vahva seelik ja veel vahvam nimi! … mulle endale meeldib ka hirmsasti sohki teha :D

    VastaKustuta
  2. Väikestele tüdrukutele on nii vahva õmmelda, lihtsa vaevaga jälle uus seelik :)

    VastaKustuta