6. november 2013

Pitsilised. Ringsall ja müts.

Tahtsin katsetada, kas bambusesisaldusega lõng sobib salliks-mütsiks. Pidasin silmas sellist komplekti, millega käia ilusate sügis- ja kevadilmadega. Siis, kui pole veel vaja paksu mütsi ega karvast salli. Selleks ajaks, kui piisaks pitsilisest ja kergest.


Esialgne mustriidee tuli jällegi Dropsi lehelt. Kuna mul oli aga märgatavalt peenem lõng, siis silmuste arv on minu mütsil teine ning salli tegin hoopiski nii pika, et otsa saaks soovi korral jaki alla peita.

Veel muutusi: mütsile tegin pärlkoes sooniku. Ja kahandused kudusin ka teistmoodi, kui mustris antud oli.

Lõng Baby Bamboo, Sirdar Snuggly DK (80% bambust, 20% villa), mida mütsile läks 65 ja sallile 135 grammi.
Vardad nr 3 ja 4.

Salli mõõdud: laius 22 cm, ümbermõõt 100 cm (mustrikordusi 15).
Mütsil 12 mustrikordust.

Rääkides nüüd lõngasobivusest... siis salliga jäin ma väga rahule - tundub praktiline ja vajalik. Kuna ta on mõnusalt siidine, sobib tõesti ka soojema ilmaga kanda. Samas mahub hästi õhema jaki alla.

Mütsi osas ma nii veendunud veel ei ole. Bambuslõng venis viimistluse käigus (ikka suure taldrikuga) väga palju. Pidin seda paar korda ümber kuduma, et õiget mõõtu saavutada. Seega tuli müts või õigemini barett üsna õhuke ja kerge, võib-olla liigagi. Eks aeg näitab ja kui vaja, koon ta mõne teise lõngaga kahasse uuesti ümber.

Aga lõng mulle meeldis. Tundub, et villa on seal täpselt nii palju, et kare ei oleks, kuid natuke sooja annaksIlusat sügise jätku!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar