29. august 2013

Üks edev topp, mis sobiks ühele blondile tibile...

Kohe, kui olin oma esimese kleidi valmis kudunud, tundsin, et tahan veel sellise lõngaga midagi teha. Mul oli seda tundmatud viskoosi/puuvilla-segust lõnga veel - 2 tokki imelist taevasinist. Toppi jaoks veidi vähe, kui just nabakat ei taha ja need mulle ei sobi (päästerõngas jääks vahelt paistma). Olin kunagi ostnud sarnase koostisega valget lõnga (Schachenmayr Brilliant) ühe toki. Lisasin sinna veel kleidist ülejäänud kreemikat ja hakkasin kuduma.


Kudusin keskelt üles parempidiselt ning seejärel keskelt alla lainelist mustrit. Seekord katsetasin nii, et lainelises osas jooksvalt mingeid kasvatusi ei teinud - juba kleiti kududes tundus, et sellise koostisega lõng langeb niisamagi mõnusalt alla. Muidugi juhul, kui kudum piisavalt lai teha. Minul oli siis ringvardal 209 silmust ehk 19 mustrikorda.

Lõngakulu kokku 280 grammi, sh 200 grammi sinist, 40 grammi kreemikat ja 40 grammi valget (Schachenmayr Nomotta Brilliant - 42% puuvilla, 58% viskoosi (50 g = 110 m)).

Vardad nr 3,25.Käe- ja kaelaaugu heegeldasin lihtsa pitsiga üle. Lisasin ka veidike samatoonilisi litreid ja klaashelmeid...


See topp jääb muidugi mulle endale, ei hakka ma mingit blondi tibi otsima.
Siin pildil on näha, et meie ümber on juba sügise värvid.


Aitäh abikaasale piltide eest!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar