31. detsember 2012

Kirsipunane müts ja karvane kaelus.

Kudusin mütsi ja kaeluse. Need valmisid juba rohkem kui kuu tagasi ning on juba aktiivses kasutuses, kuid nii tumeda punase pildile saamisega tuli veidi rohkem vaeva näha. 

Ja veel selgus, et kuigi müts ja kaelus on silmale suhteliselt sarnast tooni, siis fotodel on erinevus vägagi tugev. Need on kootud erinevast lõngast ja küllap siis lõnga tekstuur mõjub fotosilmale erinevalt.


Kaeluse kudusin pehmest ja kohevast lõngast Fonty Ombelle (70% kid mohäär, 25% vill, 5% polüamiid), mis on veidi paksem kui enamus mohäärlõngu (50g/145m). Hästi mõnus oli sellest kududa ja mõtlesin, et mohäärsviitriks sobiks see lõng ka hästi.
Lõngakulu 2 tokki ehk 100 grammi.
Ringvardad nr 6.
Alustasin 72 silmaga, lõpetasin 108-ga. Kaeluse pikkus on 50 cm.

Kuna nii tumedal ja karvasel lõngal pole mustrit nagunii eriti näha, siis valisin mustriks lihtsad 3+3 aukudega palmikud.

Müts on palmikute, nuppude ja pärlitega. Kudusin selle villa ja alpakasegusest lõngast Greenland, Coats HP (50% vill, 35% akrüül, 15% alpaka). See on mõnus ja paks lõng. Mütsi saab ruttu valmis. Kuid tundlikele hoiatuseks tuleb mainida, et sellest lõngast müts ajab otsaesise pisut-pisut kihelema. Sellest hoolimata on müts saanud minu lemmikuks - see on tõeliselt soe.

Lõngakulu 3 tokki ehk 150 grammi.
Ringvardad nr 4.

Alustasin 88 silmaga, 9.real kasvatasin 96-le. Palmikuid on 8 ja selleks, et alläär ilusti hoidma jääks (soonikut ju pole), tegin algul palmikute vahele mõned ripsiread.
Ilusat aasta lõppu ning kõike toredat algavaks aastaks!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar